Housing and Community Safety Committee

15 September 2021 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 14 members/vacancies that match search criteria
Independent - COG
Councillor George Alexander Member 15/09/2021 - current
Conservative
Councillor James Allan Member 15/09/2021 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor David Bremner Member 20/12/2021 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Theresa Coull Depute Chair 15/09/2021 - current
Independent - COG
Councillor Lorna Creswell Member 15/09/2021 - current
Labour
Councillor John Divers Member 15/09/2021 - current
Independent
Councillor Ryan Edwards Member 15/09/2021 - current
Conservative
Councillor Donald Gatt Member 15/09/2021 - current
Conservative
Councillor Marc Macrae Member 15/09/2021 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Aaron McLean Member 15/09/2021 - current

Appointees

Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership Dates
Ms Anna Bamforth Non-Voting Member 15/09/2021 - current
Ms Jane Bartecki Non-Voting Member 15/09/2021 - current
Mr Ronald Tolmie Non-Voting Member 28/10/2021 - current

Other Information

Contact Us

Committee Services
Council Offices
High Street
Elgin
IV30 1BX

01343 563014

committee.services@moray.gov.uk

Contact Us

Members Support
Council Offices
High Street
Elgin
IV30 1BX

01343 563114