Moray Integration Joint Board

01 February 2016 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Appointees

Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership Dates
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 18 of 18 appointees/vacancies that match search criteria
Mr Sandy Riddell Voting Member 05/11/2018 - current
Mr Dennis Robertson Vice-Chair 14/05/2019 - current
Dr Paul Southworth Non-Voting Member 02/11/2021 - current
Mrs Val Thatcher Non-Voting Member 01/02/2016 - current
Dr Lewis Walker Non-Voting Member 01/02/2018 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Officers

Officer NameOfficer RoleOfficer Membership Dates
Simon Bokor-Ingram Non-Voting Member 24/04/2020 - current
Mr Roddy Burns Ex-Officio 29/08/2019 - current
Mr Neil Strachan Non-Voting Member 20/05/2021 - current

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership Dates
Appointee
Ms Heidi TweedieSubstitute 01/05/2018 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Sonya WarrenSubstitute 13/06/2018 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Other Information

Contact Us

Committee Services
Council Offices
High Street
Elgin
IV30 1BX

01343 563014

committee.services@moray.gov.uk

Contact Us

Members Support
Council Offices
High Street
Elgin
IV30 1BX

01343 563114