Webcasting - Moray Council

Planning and Regulatory Services Appointments Committee

05 May 2017 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish National Party (SNP)
Councillor David Bremner Chair 05/05/2017 - current
Independent - COG
Councillor John Cowe Member 26/02/2020 - current
Independent - COG
Councillor Gordon Cowie Member 13/06/2018 - current
Labour
Councillor John Divers Member 13/06/2018 - current
Conservative
Councillor Claire Feaver Member 26/02/2020 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Aaron McLean Member 13/06/2018 - current
Conservative
Councillor Ray McLean Member 13/03/2020 - current
Conservative
Councillor Laura Powell Member 13/03/2020 - current
Vacancy  
Lissa Rowan
lissa.rowan@moray.gov.uk
01343 563015

Other Information

Contact Us

Committee Services
Council Offices
High Street
Elgin
IV30 1BX

01343 563014

committee.services@moray.gov.uk

Contact Us

Members Support
Council Offices
High Street
Elgin
IV30 1BX

01343 563114